Datové rozvaděče, Kovový nábytek

Teplá/studená ulička

Spojením více rozvaděčů do datového centra začne vyvstávat potřeba optimalizace chlazení. Neřízené proudění vzduchu je nákladné a neefektivní. Proto je zaveden tzv. koncept teplých a studených uliček, což je kontrolované směrování chladícího vzduchu k jednotlivým zařízením tak, aby nedocházelo k smíchání chladícího vzduchu se vzduchem již ohřátým. Jedním z nejpoužívanějších řešení je zastřešit rozvaděče a oddělit prostor mezi nimi od okolí posuvnými dveřmi. Pak je možno do prostoru mezi rozvaděč dopravovat studený vzduch a teplý vypouštět do okolí (kde ho nasává klimatizace a vrací zpět mezi rozvaděče). Tomuto uspořádání se říká „studená ulička“. Teplá ulička má pak princip opačný, tedy zásobník studeného vzduchu je okolo rozvaděčů a teplý vzduch se shromažďuje mezi nimi. Pro vybudování „uliček“ nabízíme standardní komponenty. Atypická řešení Vám samozřejmě rádi zhotovíme na zakázku.

Vstupní dveře do datového centraStropní panel datového centra

RAx-DT-Dxx-XxPosuvné dveře dvoukřídklé pro datová centra mají výplň z čirého bezpečnostního skla. Standardní verze je pro uličku 1200 mm širokou ve výškách 42, 45 a 47 unitů.
K dispozici je i verze samozavírací (s plynovou pružinou), elektrická (otvíraná fotobuňkou) a další řešení. Vyžádejte si nabídku přesně podle Vašich potřeb.

 

Typ

Výška (U)

RAx-DT-D42-X1

42

RAx-DT-D45-X1

45

RAx-DT-D47-X1

47

RAx-DT-D42-X3
samozavírací (plynová pružina)

42

RAx-DT-D45-X3

samozavírací (plynová pružina)

45

RAx-DT-D47-X3

samozavírací (plynová pružina)

47

 

 

RAx-DT-Sxx-X1Zastřešení uličky je z čirého bezpečnostního skla v kovové konstrukci. Tvar stropu napomáhá proudění chladícího vzduchu. Na vyžádání je možné osadit kovovou konstrukci makrolonem.
Standardně nabízené je zastřešení uličky 1200 mm v šířce od 300 do 800 mm.
Novinkou v nabídce pak jsou střechy přesuvné zajišťující přístup ke kabelovým trasám a samo-otvírací, které v případě požáru bleskově odkryjí přístup hasícímu plynu do prostoru datové uličky

Typ

Šířka stropního panelu

RAx-DT-S04-X1

300 mm

RAx-DT-S03-X1

400 mm

RAx-DT-S01-X1

600 mm

RAx-DT-S02-X1

800 mm 

 

Video